Adela ešte nevečerala
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Adela ešte nevečerala

Neporaziteľný súkromný detektív Nick Carter prichádza do Prahy riešiť prípad, s ktorým si tunajšia polícia nevie rady. Je vyzbrojený geniálnym mozgom a najnovšími prevratnými vynálezmi, cestou z New Yorku hravo zvládol češtinu. Na mieste, najmä v malebných krčmičkách nad orosenou pohárom, však zisťuje, že v Čechách všetko chodí trochu inak ako v Amerike. Podarí sa mu prekaziť diabolské plány...

Neporaziteľný súkromný detektív Nick Carter prichádza do Prahy riešiť prípad, s ktorým si tunajšia polícia nevie rady. Je vyzbrojený geniálnym mozgom a najnovšími prevratnými vynálezmi, cestou z New Yorku hravo zvládol češtinu. Na mieste, najmä v malebných krčmičkách nad orosenou pohárom, však zisťuje, že v Čechách všetko chodí trochu inak ako v Amerike. Podarí sa mu prekaziť diabolské plány zločinného grófa von Kratzmar a zachrániť kvet nevinnosti ľúbezné Květuška?

Paródiu na lacnej zošitovej detektívky natočil v roku 1977 Oldřich Lipský podľa námetu a scenára Jiřího Brdečka (v tom čase spolu mali na konte už niekoľko filmov, najmä nedostižného Limonádového Joea). Pri realizácii snímku sa zišla celá rada významných osobností. Aj do malých úloh obsadil režisér slávnej herca, pôsobivé kostýmy navrhol Theodor Pištěk, výtvarnú spoluprácou a animácií prispel Jan Švankmajer, hudbu zložil Luboš Fišer. Výsledkom je nestarnúci komédia, ktorú je možné vidieť opakovane, lebo sa pri nej vždy znovu spoľahlivo pobavíte.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1977
DĹŽKA
102 min
ŽÁNER
Načítavam obsah