Atentát
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Atentát

Začína sa jeseň roku 1941. Kým zastupujúci ríšsky protektor Reinhard Heydrich (Siegfried Loyda) terorizuje český národ a pozornosť venuje vnútorným intrigám - dá napríklad zatknúť plukovníka Horsta, dôverníka svojho soka, admirála Canarisa (Harry Studt), vo Veľkej Británii sa pripravuje skupina vojakov bývalej československej armády na špeciálne úlohy. Jednou z nich by mal byť práve atentát na...

Začína sa jeseň roku 1941. Kým zastupujúci ríšsky protektor Reinhard Heydrich (Siegfried Loyda) terorizuje český národ a pozornosť venuje vnútorným intrigám - dá napríklad zatknúť plukovníka Horsta, dôverníka svojho soka, admirála Canarisa (Harry Studt), vo Veľkej Británii sa pripravuje skupina vojakov bývalej československej armády na špeciálne úlohy. Jednou z nich by mal byť práve atentát na Heydricha. Spoločne s päťčlennou skupinou Silver jednej chladnej noci vysadia na území Čiech aj dvojčlennú skupinu Anthropoid, tvorenú rotmajstrom Strnadom (Rudolf Jelínek) a rotmajstrom Vyskočilom (Ladislav Mrkvička). Keď sa dvojice neohlási v určený čas do Londýna, vyšle velenie ďalšiu skupinu.
Tvoria ju nadporučík Král (Radoslav Brzobohatý), rotný Vrbas (Jozef Vinklář) a desiatnik Kolařík. Napriek varovaniu domáceho odboja Strnad a Vyskočil atentát 27. mája 1942 vykonajú. Následky sú strašné. Okamžite je vyhlásené stanné právo, začínajú sa hromadné popravy a ďalšie represívne akcie. Skupinu parašutistov, ukrytú v kostole sv. Cyrila a Metoda v Resslovej ulici, po Vrbasovej zrade obkľúčia. Po prudkom boji s presilou je skupina zlikvidovaná. Tí, ktorí prestrelku prežili, radšej zvolia dobrovoľnú smrť, ako by mali padnúť do rúk nepriateľa.

Načítavam obsah