Čas pracuje pre vraha
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Čas pracuje pre vraha

V kine blízko tlačovej agentúry INDOC sa nájde mŕtvola ženy so znetvorenou tvárou. Vyšetrovaním poveria kapitána Marhu (František Němec), ktorý s pomocou zamestnankyne agentúry, slečny Mouchovej (Alena Procházková), určí totožnosť zavraždenej. Ide o Věru Šimandlovú, ktorá spoločne s ňou pracovala pri ďalekopise. Od manžela mŕtvej sa Marha dozvie možný motív činu - žene chýba 50-tisíc korún, ktorá...

V kine blízko tlačovej agentúry INDOC sa nájde mŕtvola ženy so znetvorenou tvárou. Vyšetrovaním poveria kapitána Marhu (František Němec), ktorý s pomocou zamestnankyne agentúry, slečny Mouchovej (Alena Procházková), určí totožnosť zavraždenej. Ide o Věru Šimandlovú, ktorá spoločne s ňou pracovala pri ďalekopise. Od manžela mŕtvej sa Marha dozvie možný motív činu - žene chýba 50-tisíc korún, ktorá mala v ten deň priniesť domov na kúpu nového auta. Marha si myslí, že páchateľa najskôr nájde medzi zamestnancami agentúry a intenzívnym pátraním získa niekoľko podozrivých.
Vrahom by mohol byť námestník Dr. Brandl (Jiří PleskotT), redaktori Pernata (Eduard Cupák) a Remeš (Luděk Munzar) a, pochopiteľne, aj žiarlivý Šimandl (Jozef Somr), ktorý kriminalistom prinesie lístok s menami údajných manželkiných milencov. Vzápätí kapitána Marhu niekto vyláka do pivnice agentúry a napadne ho. Pred smrťou ho zachráni vrátnik, ktorý náhodu šiel okolo. Kým sa Marha zotavuje v nemocnici, príde za poručíkom Filipcom redaktor Remeš s podozrením na Pernatu, ktorého vraj Šimandlová vydierala, pretože odhalila jeho účasť na "obchode s mozgami".

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1979
DĹŽKA
83 min
ŽÁNER
Réžia
Načítavam obsah