Láska z pasáže
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Láska z pasáže

Devätnásťročný Pavel Kříž (Lukáš Vaculík) trávi svoj všetok voľný čas v pražských pasážach, bistrách a na diskotékach s partiou zlodeja Robyho (Marek Vašut). Pavel síce úspešne zmaturoval, ale pracuje ako čistič okien. Veľkú časť jeho príjmov tvorí zisk z podvodov a krádeží Robyho party, ktorej podáva zaručené tipy na byty. Nie je teda priveľmi nadšený, keď mu vedúci pridelí mladú brigádničku Janu...

Devätnásťročný Pavel Kříž (Lukáš Vaculík) trávi svoj všetok voľný čas v pražských pasážach, bistrách a na diskotékach s partiou zlodeja Robyho (Marek Vašut). Pavel síce úspešne zmaturoval, ale pracuje ako čistič okien. Veľkú časť jeho príjmov tvorí zisk z podvodov a krádeží Robyho party, ktorej podáva zaručené tipy na byty. Nie je teda priveľmi nadšený, keď mu vedúci pridelí mladú brigádničku Janu Hálkovú (Tatiana Kulíšková).
Napriek tomu, že sa dievčina netají nechuťou k Pavlovmu spôsobu života, vznikne medzi nimi krehké citové puto. To však nemôže vydržať v prostredí, v akom sa Pavel pohybuje. Mladík sa dostáva do stále väčších problémov - časť Robyho komplicov je chytená políciou a on nemôže zohnať peniaze na vrátenie dlhu. Situácia sa vyhrotí v okamihu, keď partia zlodejov unesie Janu.
Mimoriadny úspech filmu Jaroslava Soukupa a Miroslava Vaica Vítr v kapse, ktorý bol ocenený na Medzinárodnom filmovom festivale v Aveline hlavnou cenou, nepochybne podnietil vznik Lásky z pasáže. Režisér Jaroslav Soukup a scenárista Miroslav Vaic sa i tentokrát rozhodli nakrútiť film o mladých pre mladých. Neodmysliteľnú zložkou filmu tvorí hudba Zdeňka Bartáka. Veľkým hitom sa stali piesne Michala Davida a Františka Janečka.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1984
DĹŽKA
72 min
ŽÁNER
Réžia
Načítavam obsah