Leto s kovbojom
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Leto s kovbojom

Emancipovaná psychologička nachádza muža svojho srdca v pastierovi kráv. A čo na to jej intelektuálne okolie? Hlavnými postavami romantickej prázdninovej komédie je mladá psychologička Doubravka (Daniela Kolářová) a dedinský mladík Honza Macháček (Jaromír Hanzlík). On je traktorista, ktorý pri neobvyklej stávke prišiel dočasne o vodičský preukaz, takže teraz pasie družstevné stádo kráv. Ona je na...

Emancipovaná psychologička nachádza muža svojho srdca v pastierovi kráv. A čo na to jej intelektuálne okolie? Hlavnými postavami romantickej prázdninovej komédie je mladá psychologička Doubravka (Daniela Kolářová) a dedinský mladík Honza Macháček (Jaromír Hanzlík). On je traktorista, ktorý pri neobvyklej stávke prišiel dočasne o vodičský preukaz, takže teraz pasie družstevné stádo kráv. Ona je na chate so svojím snúbencom Bobom (Oldřich Vízner), ktorý nie príliš úspešne študuje medicínu a práve sa pripravuje na opravné skúšky.
Honzova bezprostrednosť, optimizmus a prístup k životu i práci ostro kontrastuje so sebeckým, slabošským a nevyrovnaným Bobom. Doubravka si stále viac uvedomuje, že jej cit k Bobovi zmizol a naozaj má vlastne rada Honzu. Uvedomí si, že tentokrát je to ten pravý muž v jej živote. Otázkou zostáva, ako o tom presvedčiť nič netušiacho kovboja, ale i svoju konzervatívnu rodinu.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1976
DĹŽKA
87 min
Réžia
Načítavam obsah