Na samotě u lesa
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Na samotě u lesa

Manželia Oldřich a Věra Lavičkovci (Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová) so svojimi deťmi Peťom (Martin Hradílek) a Zuzankou (Marta Hradílková) idú na návštevu do Loukova, na chalupu s mylnom svojho známeho, inžiniera Radima Zvona ( Ladislav Smoljak) a jeho ženy Marty (Naďa Urbánková). Aj oni chcú kúpiť chalupu a dúfajú, že im snobský Zvon pomôže. Nakoniec si vyhliadnu malebnú chalúpku svojrázneho...

Manželia Oldřich a Věra Lavičkovci (Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová) so svojimi deťmi Peťom (Martin Hradílek) a Zuzankou (Marta Hradílková) idú na návštevu do Loukova, na chalupu s mylnom svojho známeho, inžiniera Radima Zvona ( Ladislav Smoljak) a jeho ženy Marty (Naďa Urbánková). Aj oni chcú kúpiť chalupu a dúfajú, že im snobský Zvon pomôže. Nakoniec si vyhliadnu malebnú chalúpku svojrázneho dedinského samorasta, deda Komárka (Jozef Kemr), ktorý súhlasí, že ju časom predá, zatiaľ Lavičkovcom prenajme jednu miestnosť.
Však on už tu dlho nebude, nech chvíľu vydržia. Lavičkovci sa rozhodnú stráviť na chalupe celú dovolenku. Olda považuje pobyt na vidieku za zdraviu prospešný, deti sa veľmi rýchlo skamarátia s dobrosrdečným dedom Komárkom, ale Věra je čoraz rozčúlenejšia a podráždenejšia. Prekáža jej hromada vecí, a tak stále dôraznejšie nalieha na manžela, aby sa s dedom, ktorého zjavne neznáša, porozprával o predaji.
Olda pozve na víkend na chalupu svojho kamaráta, lekára Houdka (Jan Tříska), ktorý zistí, že dedo je úplne zdravý a keď sa potom ešte navyše zoznámi s dedovým staručkým otcom (František Kovářík), pochopí, že robiť si nádeje, že tu pán Komárek už dlho nebude, sú falošné. V zime však dedo ochorie a musí ísť do nemocnice. Keď sa však celá rodina o niečo neskôr vyberie do dediny aj s notárom, aby prerokovali predaj a podpísali zmluvu, nájdu deda opäť doma, zdravého, čulého a plného energie. Podarí sa im niekedy chalupu získať?

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1976
DĹŽKA
91 min
Réžia
Načítavam obsah