Pozor, vizita!
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Pozor, vizita!

Na infekčnom oddelení jednej okresnej nemocnice umiestnia ako bacilonosiča brušného týfusu starého Prepsla (Rudolf Hrušínský), tuláka bez rodiny, svetobežníka s osobitou etikou a poňatím slobody, ktorý si neuvedomuje závažnosť svojho stavu. Spočiatku sa odmieta prispôsobiť sa situácii a žiť v izolácii od sveta za nemocničnou stenou, mať pravidelnú životosprávu a dodržiavať striktný poriadok...

Na infekčnom oddelení jednej okresnej nemocnice umiestnia ako bacilonosiča brušného týfusu starého Prepsla (Rudolf Hrušínský), tuláka bez rodiny, svetobežníka s osobitou etikou a poňatím slobody, ktorý si neuvedomuje závažnosť svojho stavu. Spočiatku sa odmieta prispôsobiť sa situácii a žiť v izolácii od sveta za nemocničnou stenou, mať pravidelnú životosprávu a dodržiavať striktný poriadok.
Niekoľkokrát sa pokúsi o útek, ale časom začne nadväzovať priateľské vzťahy nielen s personálom nemocnice, najmä kotolníkom Kafkom (Jozef Somr) a upratovačkou Katkou (Blažena Holišová), ale aj s rovnako postihnutými pacientmi, svojím spolubývajúcim dedom Bartůňkom (Ľudovít Greššo) a mladučkou, predčasne vyspelou Mankou (Veronika Jeníková), vychovanou v detskom domove. Začína sa zmierovať s osudom a hľadať nový zmysel života.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1981
DĹŽKA
84 min
Réžia
Načítavam obsah