Princ a Večernica
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Princ a Večernica

Hlavnou postavou príbehu je princ Velen (Juraj Ďurdiak), ktorý počas jednej hviezdnej noci vydá bez vedomia otca - kráľa svoje tri sestry. Sám sa zamiluje do krásnej Večernice (Libuše Šafránková), sestry svojich švagrov - Veterníka, Mesačníka a Slnečníka. Ale kráľ nemá pre princov čin žiadne pochopenie, a tak sa urazený mladík vydá do sveta, aby našiel nielen svoje sestry, ale aj svoju osudovú...

Hlavnou postavou príbehu je princ Velen (Juraj Ďurdiak), ktorý počas jednej hviezdnej noci vydá bez vedomia otca - kráľa svoje tri sestry. Sám sa zamiluje do krásnej Večernice (Libuše Šafránková), sestry svojich švagrov - Veterníka, Mesačníka a Slnečníka. Ale kráľ nemá pre princov čin žiadne pochopenie, a tak sa urazený mladík vydá do sveta, aby našiel nielen svoje sestry, ale aj svoju osudovú lásku.
Do cesty sa mu však postaví mnoho prekážok nielen zradní kupci, ale hlavne krutý vládca nečasu, zlý Mrakomor (Radoslav Brzobohatý), ktorý si robí nároky na Večernicu. Pod zdanlivo zhýčkaným obalom Velena sa našťastie ukrýva odvaha, vytrvalosť a ďalšie vlastnosti, ktoré mu napriek občasným chybám pomôžu v boji proti všetkým prekážkam a samozrejme aj v súboji proti mocnému Mrakomorovi.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1978
DĹŽKA
79 min
ŽÁNER
Načítavam obsah