Slavnosti sněženek
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Slavnosti sněženek

Chatová osada skrýva aj vo všedných dňoch čaro nevšedných osudov obyvateľov. Podaktorí sa venujú športu, druhí zábave, ďalší práci, ale všetci do jedného sú výraznými osobnosťami. Dobrácky a smoliarsky Leli (Jaromír Hanzlík) so svojím starinárstvom a skupúvaním chybného tovaru a presvedčený, že sa raz určite tie zmätky zídu. Alebo akademický maliar Junek (Ferdinand Havlík), ktorý sa hrdí...

Chatová osada skrýva aj vo všedných dňoch čaro nevšedných osudov obyvateľov. Podaktorí sa venujú športu, druhí zábave, ďalší práci, ale všetci do jedného sú výraznými osobnosťami. Dobrácky a smoliarsky Leli (Jaromír Hanzlík) so svojím starinárstvom a skupúvaním chybného tovaru a presvedčený, že sa raz určite tie zmätky zídu. Alebo akademický maliar Junek (Ferdinand Havlík), ktorý sa hrdí ilustráciami pre šlabikár. Ani pán Franc (Rudolf Hrušínský) nepatrí k tým celkom "normálnym". Mlčky trpí pod svojimi výrečnými, ukričanými, ale dobrosrdečnými ženskými - manželkou a dcérou, ktoré ho vždy dopravia domov, keď to náhodou v hostinci preženie.
Pán Liman (Bořík Proházka) zase vozí kozy na pastvu v americkom cestnom korábe a hrá im na flautu, milovník jedla pán Karel (Jiří Krejčík) sa pre svoje veľké brucho nedokáže zohnúť, a tak sa stará o záhradku poležiačky. Ti všetci a mnohí ďalší sa pravidelne schádzajú v lesnej reštaurácii Hájenka, ktorú vedie náladový hostinský (Jiří Schmitzer) a kde sa bude konať aj veľkolepá hostina, pretože súperiacim zástupcom poľovníckych združení sa podarilo skoliť diviaka v miestnej škole pred očami svojich potomkov a šokovanej učiteľky.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1983
DĹŽKA
83 min
ŽÁNER
Réžia
Načítavam obsah