Tajemství hradu v Karpatech
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Tajemství hradu v Karpatech

V Karpatoch stojí nad dedinou Vyšné Vlkolaky tajomný Čertov hrad, ktorého majiteľom je barón Gorc z Gorcony (Miloš Kopecký). Na jeho objednávku zostrojí šialený vedec Orfanik (Rudolf Hrušínský) špeciálny prístroj "diaľkovid", ktorý s pomocou svetelných lúčov vytvára ilúziu skutočnosti. Ako to bolo vlastne s prvým filmovým predstavením a s objavom televízie, odhalí po mnohých dobrodružstvách pri...

V Karpatoch stojí nad dedinou Vyšné Vlkolaky tajomný Čertov hrad, ktorého majiteľom je barón Gorc z Gorcony (Miloš Kopecký). Na jeho objednávku zostrojí šialený vedec Orfanik (Rudolf Hrušínský) špeciálny prístroj "diaľkovid", ktorý s pomocou svetelných lúčov vytvára ilúziu skutočnosti. Ako to bolo vlastne s prvým filmovým predstavením a s objavom televízie, odhalí po mnohých dobrodružstvách pri pátraní v strašidelnom hradnom labyrinte markíz Felix Teleke z Tölöke (Michal Dočolomanský). Ten k hradu doputoval so svojím verným sluhom Ignácom (Vlastimil Brodský).
Cestou narazili na polomŕtveho lesného adjunkta Vilja (Jan Hartl), ktorý sa snažil odhaliť tajomstvo čudného Čertovho hradu, kde vraj straší. Barón Gorc miluje operu, respektíve jednu opernú divu - Salsu Verde (Evelyna Steinmarová), snúbenicu markíza Felixa. Gorc ju prenasleduje dňom i nocou, až z toho krásna speváčka blázni. Jedného dňa dostane záchvat a omdlie. V skutočnosti však zomrie, ale Teleke to netuší, lebo Gorc ukradne jej mŕtvolu a pomocou technických vynálezov ju zveční. Teleke počuje jej hlas, vidí jej obraz, a tak verí, že jeho milovanú Gorc drží v zajatí. Treba ju preto zachrániť.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1981
DĹŽKA
94 min
Načítavam obsah