Vesničko má, středisková
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Vesničko má, středisková

Zoznámime sa so svojráznym a okúzľujúcim doktorom Skružným (Rudolf Hrušínský st.), šoférom družstevného nákladiaku Pávkom (Marián Labuda) a jeho závozníkom, mentálne zaostalým Otíkom ( János Bán), ku ktorému sa Pávek chová k ako vlastnému synovi, aj keď mu jednoduchý chlapec vo svojej prostote spôsobuje jeden problém za druhým. Žiarlivý Turek (Petr Čepek), jeho žena Jana (Libuše Šafránková) a jej...

Zoznámime sa so svojráznym a okúzľujúcim doktorom Skružným (Rudolf Hrušínský st.), šoférom družstevného nákladiaku Pávkom (Marián Labuda) a jeho závozníkom, mentálne zaostalým Otíkom ( János Bán), ku ktorému sa Pávek chová k ako vlastnému synovi, aj keď mu jednoduchý chlapec vo svojej prostote spôsobuje jeden problém za druhým. Žiarlivý Turek (Petr Čepek), jeho žena Jana (Libuše Šafránková) a jej milenec, zootechnik Kašpar (Jan Hartl), akademický maliar Ryba (Zdeněk Svěrák) a množstvo ďalších svojráznych postavičiek tvoria neoddeliteľnú súčasť obce Křečovice. Ich osudy sa preplietajú v komických a niekedy aj trpkých epizódach "obaľujúcich" hlavný motív príbehu.
Pávek po viacerých nehodách odmietne jazdiť s mentálne zaostalým Otíkom, ale nakoniec predsa len nedokáže stáť bokom, keď "pražák" Rumlena (Ladislav Županič), ktorý tu má chatu, zosnuje plán, ako pripraviť Otíka Rákosníka o strechu nad hlavou. Riaditeľ podniku, kde Rumlena pôsobí vo funkcii námestníka, totiž prejavil záujem o výhodnú kúpu Otíkovej chalupy, ktorú zdedil po rodičoch. Keď majú postihnutého mladíka okradnúť o dom a poslať ho do Prahy, kde by mal pracovať v podniku Kovodrevo a bývať v paneláku, Pávek zasiahne a nemorálny plán mocipánov prekazí.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1985
DĹŽKA
98 min
ŽÁNER
Réžia
Načítavam obsah