Vítr v kapse
Máte problém s prehráním videa? Pomoc nájdete v nápovede, alebo nás kontaktujte.

Vítr v kapse

Hlavnými hrdinami úsmevného príbehu s vážnym podtextom, sú dvaja nerozluční kamaráti, Ondřej (Lukáš Vaculík) a Cyril (Sagvan Tofi), prezývaný Cinda, prežívajúci spoločne prvý rok po úspešnej maturite na priemyslovej škole. Obaja majú svoje sny, Ondřej túži po práci na lodi, Cinda chce navštíviť Paríž, kam ho pozvala teta. Obaja sa však musia vyrovnať nielen s praxou úplne odlišnou od školských...

Hlavnými hrdinami úsmevného príbehu s vážnym podtextom, sú dvaja nerozluční kamaráti, Ondřej (Lukáš Vaculík) a Cyril (Sagvan Tofi), prezývaný Cinda, prežívajúci spoločne prvý rok po úspešnej maturite na priemyslovej škole. Obaja majú svoje sny, Ondřej túži po práci na lodi, Cinda chce navštíviť Paríž, kam ho pozvala teta. Obaja sa však musia vyrovnať nielen s praxou úplne odlišnou od školských predstáv, ale najmä s radom súkromných problémov.
To prvé zvládnu ľahko a rýchlo - po nástupe do veľkej továrne sa naučia využívať veľkú časť pracovnej zmeny na kanadské žartíky a ulievanie. Riešenie súkromných problémov však nie je najjednoduchšie, či už ide o Ondřejov citový vzťah k predavačke Helene ( Ivana Andrlová) alebo Cindove problémy s modrou knižkou. Až tragická smrť jedného z nich znamená pre druhého definitívny koniec mladíckej bezstarostnosti a ľahkomyseľného prístupu k životu.

KRAJINA
Československo
PREMIÉRA
1982
DĹŽKA
75 min
ŽÁNER
Réžia
Načítavam obsah